Klevų alėja, ISSN 2424-5429

Lentvaris: ties permainų slenksčiu

Lentvaris: ties didelių permainų slenksčiu

Didžiausias rajono savivaldybės miestas Lentvaris ilgus metus jautė posūnio dalią. Tokią nuomonę galite išgirsti iš daugelio šio miesto gyventojų. Vis dėl to pastaruoju metu posūnio vardo miestas akivaizdžiai kratosi.

Nemažai gerų pokyčių įvyko, vyksta ir laukia ateityje. Taip būtų galima apibūdinti Lentvario gyvenimą. Pastaraisiais metais renovuotos ugdymo, medicinos įstaigos, baigiama trijų pagrindinių miesto gatvių rekonstrukcija keičia miesto veidą, dar ambicingesni planai laukia jau netrukus.

Trūksta vietų vaikų darželiuose

Pokyčių ženklus sekė antradienį  į Lentvarį surengę išvyką rajono savivaldybės vadovai, tęsdami apsilankymus rajono seniūnijose.

Lentvaryje lankėsi rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, vicemerė Marija Puč, merės patarėjas Tomas Romaška, savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys, direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič, prie jų prisijungė ir tarybos narė Teresa Solovjova, Seimo nario Jaroslavo Narkevič padėjėja Agata Mankeliūnienė.

Šviesūs, erdvūs, puikiai įrengti renovuoti abu Lentvario vaikų darželiai – „Šilas“ ir „Svajonėlė“. Tačiau abu turi didelę problemą – negali priimti vaikų tiek, kiek reikėtų miesto gyventojams. Štai „Šilą“  lanko per 200 mažylių ir kita tiek laukia eilėje. „Svajonėlės“ duris kasryt praveria per 100 vaikų, tiek pat jų laukia atsirasiančių vietų. Ką daryti, išties nelengva užduotis. Tiesa, ją jau bandoma spręsti, nors ne tokia apimtimi, kaip reikėtų.

Šviesios mokyklos ir ambulatorija

Šiandien malonu užeiti į modernizuotas Henriko Senkevičiaus vidurinę mokyklą ir „Versmės“ gimnaziją, kai dar gerai prisimename, kaip prastai atrodė šios mokymo įstaigos prieš renovavimą vos prieš metus-dvejus.  Tiesa, „Versmės“ gimnazijoje dar laukia rimtų investicijų sovietmetį menanti sporto salė, keli kabinetai. Šviesa, erdve džiaugiasi ir miesto pradinė mokykla, tačiau visai neseniai renovuota mokykla, deja, jau prakiurusiu stogu, o broką ištaisyti pareikalauti nėra ko, nes statybos darbus atlikusi bendrovė bankrutavo.

Bėdų su statybininkais turi ir Lentvario  ambulatorija, tačiau tikimasi, kad jas pavyks įveikti. Palyginus  apšiurusį, apleistą ambulatorijos vaizdą prieš renovaciją(kuri dar nėra visiškai baigta) su dabartine padėtimi – išties dideli skirtumai. Pirmiausia juos jaučia ir čia dirbantys medikai, ir jų pacientai. Beje, ambulatorija aptarnauja apie 10 tūkst. gyventojų.

Laukia pagalbos ir pagalbą tiesia

Kol kas negali pasidžiaugti renovacijos gėriu Moteijaus Šimelionio gimnazija. Tai bene vienintelė mokymo įstaiga rajone, kurią modernizavimo vajus tiesiog aplenkė. Tuo tarpu gimnazijos pastatas jau perpučiamas vėjo, o viena pastato siena net išjudėjusi ir gali bet kada sugriūti. Gimnazija stengiasi daug ką padaryti savo jėgomis(kaip puikiai įrengtas gimnazijos vidinis keimas), per projektus, tačiau visų skylių nepajėgi užlopyti. Tam reikalingos kapitalios investicijos.

Beje, gimnazija pirmame aukšte jau skyrė keturias klases priešmokyklinei grupei ir, tikimasi, tokį darželį turės apie 40 Lentvario mažylių.Visų lentvariečių, kurie laukia eilėje, poreikių nepatenkins, tačiau jau šis tas.

Laukia 17 mln. litų investicijų

Karštos ir konstruktyvios diskusijos apie Lentvario dabartį ir ateitį vyko vakarop Lentvario seniūnijos salėje. Susitikime su gyventojais dalyvavo ir Seimo pirmininko pavaduotojas J. Narkevič, Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas, rajono savivaldybės skyrių vedėjai, specialistai, bendrovės „Trakų vandenys“, Trakų šilumos tinklų vadovai.

Aptarus gyventojams labai aktualius atliekų surinkimo, vandens, šilumos tiekimo, miesto tvarkymo, daugiabučių namų renovacijos ir kitus klausimus, buvo pristatyti Lentvario ateities projektai bei šių projektų siūlymai.

Gyventojai buvo informuoti, kiek į priekį pasistūmėjo naujosios miesto geležinkelio pervažos projektas, kuris labai aktualus ne tik lentvariečiams, bet ir viso rajono gyventojams. Išsamiai, argumentuotai supažindinta su siūlymais, kur ir kaip tikslingiau būtų galima investuoti 17 mln. litų investicijų, kurias Lentvario infrastruktūros plėtrai yra skirta per tikslinių teritorijų programą, kurią finansuoja ES struktūriniai fondai.

Lentvariečiai kviečiami balsuoti

Šie siūlymai, miesto teritorijos situacijos analizė, galimas veiksmų planas, įvardyti „Lentvaris – patrauklus Vilniaus priemiestis“, buvo pateikti Lentvario gyventojams  spręsti, ko miestui labiausia reikia. Beje, savo nuomonę lentvariečiai gali pateikti ir rajono savivaldybės svetainėje www.trakai.lt, paspaudę skydelį „Lentvario ateitis  jūsų rankose“. Šios apklausos rezultatai turės įtakos, kam atiteks investicijų prioritetai.

„Apsilankymas Lentvaryje, susitikimas su gyventojais buvo intensyvus ir naudingas. Pasirodo, galime surasti abipusį dialogą, prieiti prie išvadų ir konstruktyvių sprendimų“, – apibūdino kupiną susitikimų dieną Lentvaryje rajono savivaldybės merė E. Rudelienė.

Sigita NEMEIKAITĖ

Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Lentvario ambulatorijos vedėja L. Žvirgždauskienė (kairėje) rajono savivaldybės merei E. Rudelienei pasakojo, kaip sekasi, kokios problemos atnaujintoje ambulatorijoje.
Lentvario Henriko Senkevičiaus mokykloje – gerai įrengti kabinetai, jauki aplinka. Viename iš tokių kabinetų (iš kairės): savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja K. Narkevič, merės patarėjas T. Romaška, tarybos narė T. Solovjova, Seimo pirmininkės pavaduotojo  J. Narkvič padėjėja A. Mankeliūnienė, mokyklos direktorius F. Žuromskis.
Prie „Svajonėlės“ darželio (iš kairės): savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja K. Narkevič, merė E. Rudelienė, darželio vedėja J. Strelčiūnienė, merės pavaduotoja M. Puč, tarybos narė T. Solovjova.
Susitikime su Lentvario gyventojais (iš kairės): rajono savivaldybės administracijos direktorius J. Liesys, savivaldybės merė E. Rudelienė, merės pavaduotoja M. Puč, administracijos direktoriaus pavaduotoja K. Narkevič, Strateginio planavimo, investicijų ir ūkio plėtros skyriaus vedėja S. Žilionienė