Klevų alėja, ISSN 2424-5429

Liepos 6-ąją – Karaimų mokyklos atvirų durų diena

Šių metų 14-oji Tarptautinė karaimų kalbos ir kultūros stovykla kviečia kartu švęsti Lietuvos valstybės dieną. Visų laukiame Karaimų mokyklos pastate (Trakai, Karaimų g.28) liepos 6 dieną nuo 12 iki 16 val.

Karaimų virtuvę Lietuvoje daug kas gerai pažįsta. Karaimiški kybynai, net jei kiek ir pakitusios formos ar netradicinės sudėties, yra daugelio kavinių ir restoranų meniu. Tačiau kokie kiti yra šios kultūros ženklai? Kokiais rankdarbiais gali pasigirti šiandienos karaimai? Kaip modernumas paveikė šią tautą? Atsakymus į tokius ir panašius klausimus rasite apsilankę mūsų mokykloje.

Galėsite patys viena ar kita technika padirbdinti kokį tradicinį karaimišką simbolį, bežaidžiant pramokti kelių karaimiškų žodžių, paragauti retų karaimiškų saldumynų.

Atvirų durų diena rengiama siekiant gyvesnio ir artimesnio įvairių Lietuvos tautų kontakto. Pašėlęs šiandienos gyvenimo ritmas dažnai riboja taip reikiamą aktyvų bendravimą su kitais – nebesikeičiame žiniomis ar keistų baimių įgyjame.

Karaimai Lietuvoje gyvena jau per 600 metų. Tradicinė jų kultūra, religija, o ypač kalba išliko ne vien jų pačių dvasinės stiprybės ar įvairių lyderių veiklos dėka, bet ir dėl to, kad Lietuvos valstybė visais laikais šią bendruomenę stipriai palaikė ir rėmė. Dėkodami už pagalbą mūsų tautai ir abipusės pagarbos  vedini sveikiname mūsų Tėvynę Lietuvą su Valstybės diena, linkime jai ir toliau gyventi tolerancijos bei pakantumo kitiems dvasia.

Tarptautinė karaimų kalbos ir kultūros stovykla yra tradicinis Lietuvos karaimų kultūros bendrijos renginys, viena iš nedaugelio priemonių, padedančių karaimų bendruomenei Lietuvoje išsaugoti savo kalbą, tradicijas, gilintis į bendrą istoriją bei dalintis šiais dalykais su kitų pasaulio karaimų bendruomenių nariais, su Lietuvos visuomene. 2016 m. Tarptautinė karaimų kalbos ir kultūros stovykla Trakuose rengiama  jau 14-ą kartą. Per visus šiuos metus stovykla vystėsi, keitė savo turinį bei darbo principus.

Karaimų kalba yra viena iš svarbiausių karaimų tautos paveldo dalių. Tai reikšmingas karaimų tautinio identiteto dėmuo, kultūros vertybė, kuri išliko gyva iki šių dienų tik Lietuvoje. Ji yra įrašyta į pasaulio nykstančių kalbų sąrašą. Gyvuojančia karaimų kalba karaimai ne tik didžiuojasi, bet ir siekia visokeriopai ją puoselėti, perduoti jaunosioms kartoms.

 

Lietuvos karaimų kultūros bendrija

  (www.karaim.eu)