Klevų alėja, ISSN 2424-5429

Istorijų namai kviečia pasitikti mokslo metų pabaigą parodoje, kurioje ugdomos XXI a. kompetencijos

Lietuvos nacionalinis muziejus džiaugiasi galėdamas pranešti apie parodos „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“ Istorijų namuose (T. Kosciuškos g. 3, Vilniuje) pratęsimą. Artėjant mokslo metų pabaigai, ypač laukiama lankytojų iš mokyklų, kurie planuoja paskutinius šių mokslo metų vizitus į muziejus. Paroda ugdo ir stiprina kritinį mąstymą, suteikia žinių apie tikėjimo sąmokslo teorijomis psichologiją, poveikį visuomenei ir nagrinėja jų istorinius kontekstus. Sąmokslo teorijų pažinimas parodoje padeda vaikams bei jaunuoliams ugdyti gebėjimą kritiškai vertinti informaciją, užduoti klausimus, ieškoti įrodymų ir atskirti patikimus šaltinius nuo dezinformacijos.

Paroda ypač populiari tarp moksleivių

Į Istorijų namuose veikiančią parodą „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“ kviečiami visi besidomintys šiandieniniais geopolitiniais kontekstais, neabejingi istorijai, smalsūs lankytojai. Ši paroda pasitarnaus kaip puiki mokomoji medžiaga ir studentams, ir moksleiviams bei jų mokytojams. Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda suteikia galimybę suprasti istoriją – kuo ji aktuali šiandien, ugdyti kritinį mąstymą ir mokytis interaktyvioje aplinkoje.

Moksleiviams organizuojamos ekskursijos su gidu ir pritaikyta edukacine medžiaga, kuri praturtina įtraukią mokymosi patirtį. Istorijų namai šioje parodoje, kurtoje kartu su tarptautiniais partneriais, sulaukė mokinių grupių jau daugiau nei iš penkiasdešimties Lietuvos mokyklų.

Muziejus kviečia diskusijai

Istorijų namų parodoje „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“ mokiniai skatinami analizuoti, atskirti faktus nuo pramanų ir ugdyti kritinio mąstymo įgūdžius, kurie yra būtini informacijos vertinimui šiandienos skaitmeniniame amžiuje. Taip pat ši paroda suteikia žinių apie svarbius istorinius įvykius ir judėjimus, padeda jaunuoliams suprasti įvairių sąmokslo teorijų kontekstą ir poveikį.

Tyrinėdami sąmokslo teorijas, mokiniai geriau suvokia, kaip formuojasi visuomenės įsitikinimai ir nuostatos, kam ir kokiems tikslams šios teorijos gali būti naudojamos. Interaktyvūs ir multimedijos elementai parodoje sukuria išskirtinę ir įtraukiančią aplinką, o mokymąsi daro įdomų ir efektyvų. Paroda skatina diskusiją apie sąmokslo teorijų vaidmenį visuomenėje, kviečia reikšti savo mintis, išklausyti kitų nuomonę, tikrinti gaunamą informaciją.

Unikalūs parodos eksponatai

Tarptautinėje parodoje lankytojai išvys legendomis apipintus lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno karstus, raganos rūbą, skirtą vilkėti deginant ant laužo, variklį iš lifto, veikusio viename iš Pasaulio prekybos centro bokštų dvynių Niujorke lemtingą rugsėjo 11-ąją ir daug kitų unikalių eksponatų, pasiekusių Lietuvą.

Istorijų namai yra įsikūrę istoriniame pastate, šalia Kalnų parko, netoli Gedimino pilies kalno, turi multifunkcinę erdvę su jaukia kavine ir vidiniu kiemeliu. Viduje – užtektinai vietos didelei išsamiai ekspozicijai bei kompaktiška erdvė – vienam nevarginančiam apsilankymui. Čia galima patirti atradimo džiaugsmą pagal savo norimą įsitraukimą ir turimas žinias.

Parodą „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“ būtina aplankyti kiekvienam, nes čia atrasti dalykai pasitarnaus ir kasdieniame gyvenime. Paroda veiks iki 2024 metų rugpjūčio 18 dienos Istorijų namuose, T. Kosciuškos g. 3, Vilniuje.