Parodos atidarymas
Birželio 5 d. 18 val.
Bažnytinio paveldo muziejuje atidaroma Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės dailės istorikės Giedrės Jankevičiūtės kuruojama paroda „Lietuvos balsas Šaltojo karo metais: lietuvių koplyčios Vašingtono Nacionalinėje šventovėje ir Šv. Petro bazilikoje Vatikane“.
Atidarymo vakarą kviečiame išgirsti parodos sumanytojos pasakojimą apie lietuvių koplyčias Vašingtono Nacionalinėje šventovėje ir Šv. Petro bazilikoje Vatikane, jų istoriją ir kultūrinę vertę bei meninius kontekstus, kurie leido lietuvių dailininkams karo pabėgėliams įsilieti į juos priėmusių šalių meninį gyvenimą ir pasireikšti tarptautiniu mastu.
Ekskursija su kuratore Giedre Jankevičiūte
Birželio 8 d. 15.30 val.
Ekskursijos metu parodos kuratorė pristatys abiejų koplyčių istoriją, atskleis jų reikšmę lietuvių diasporai ir okupuotai Lietuvai. Šiandien retai susimąstome, kad šių koplyčių atsiradimas dviejuose Vakarų pasaulio centruose pačiame Šaltojo karo įkarštyje prilygsta stebuklui. Tuo metu Lietuva pasaulio geopolitiniame žemėlapyje neegzistavo, mūsų šalyje katalikybė buvo persekiojama ir gniuždoma, tikintieji kentė suvaržymus ir represijas.
Ekskursijos po parodą birželio mėnesį
Birželio 12 d. 18.30 val., birželio 15, 22, 29 d. 15.30 val.
Parodoje eksponuojami nacionalinės dailės klasikų Adomo Galdiko, Petro Rimšos, Stasio Ušinsko ir kitų menininkų religinės dailės kūriniai. Lietuvio Juozo Mikėno akvarelės ir piešiniai gretinami su prancūzo Marcel-Lenoiro kūriniais. Pristatoma pagrindinio lietuvių koplyčių autoriaus Vytauto Kazimiero Jonyno religinė dailė, sukurta pabėgėlių stovyklose Vokietijoje ir JAV; atskleidžiama, kaip Bažnyčios užsakymai padėjo lietuvių dailininkams integruotis į naują kultūrinę aplinką ir išgyventi iš dailininko profesijos.
Šaltinis: Bažnytinio paveldo muziejus